LIVE Programma

DatumsLaiksNosaukumsNorises vieta
eskimos banner 2020

Rīgas Futbola federācija (RFF) piedāvā interviju ar organizācijas prezidentu Eduardu Boriseviču, kurā RFF vadītājs atskatās uz paveikto vasaras periodā, ieskicē aktuālos biedrības paveicamos darbus tālākā nākotnē, kā arī aicina pašmāju futbola sabiedrību mācīties saskatīt pozitīvās lietas mūsu futbolā, nevis tikai fokusēties uz problēmu esamību.

Kā vērtē aizvadītās vasaras sezonas norisi? Vai izdevās īstenot visus iecerētos projektus?

Šī vasara no daudzām iepriekšējām atšķīrās ar to, ka izpalika tradicionālā Rīgas čempionāta organizēšana. Jau maija mēnesī sapratām, ka neizdosies savākt nepieciešamo komandu skaitu atsevišķam turnīram, Otrās līgas sacensību rīkošanu ar labiem nosacījumiem uzņemoties Latvijas Futbola federācijai (LFF). Par to vai organizatoriskā kvalitāte bija labāka jāspriež dalībniecēm – atsauksmes no komandām saņemtas dažādas. Man personīgi ir sajūta, ka federācija izvirza pārāk augstas prasības Otrās līgas komandām – jāatceras, ka šajā čempionātā tomēr startē amatieri un, iespējams, atsevišķās niansēs federācija varētu nolaist latiņu zemāk. Ja Rīgu tas skāra mazāk, tad reģionos daudzi klubi atteica dalību iepriekš minētā iemesla dēļ, tāpat komandām tika piešķirti tehniskie zaudējumi dēļ tā, ka, piemēram, spēlei nav pieteikts licencēts treneris.

Vasaras sezonu gan atklājām ar Rīgas Superkausa spēli, tāpat plānojām savākt komandas uz kausa izcīņu, tomēr arī šo ieceri neizdevās īstenot nelielās atsaucības dēļ. Tas nozīmē to, ka nākamgad izpaliks arī Superkausa duelis, tomēr jautājums par galvaspilsētas čempionāta organizēšanu joprojām paliek atklāts.

Kā aizritēja pārējie RFF pakļautībā esošie turnīri?

Tāpat kā parasti liela komandu interese bija par “8 pret 8” turnīru, kur 16 dalībnieču konkurencē uzvarēja FC “Petrow” futbolisti. Viņi arī pārstāvēja Rīgu Latvijas mēroga finālturnīrā, iegūstot otro vietu. Ir skaidrs, ka arī turpmāk RFF organizēs šīs minifutbola sacensības, nav izslēgta iespēja arī palielināt dalībnieku skaitu.

Kopumā 79 komandas bija pārstāvētas Rīgas jaunatnes čempionātā, kuru līdzīgi kā iepriekš organizējām sadarbībā ar pašvaldību. Šovasar izpalika U-9 vecuma grupas sacensības, medaļas savstarpēji sadalot U-10, U-11 un U-12 vienībām, no kurām vecākajā kategorijā noskaidrojās arī Rīgu pārstāvošās vienības gaidāmajam Latvijas finālturnīram. Kā jauninājumu šovasar pēc LFF iniciatīvas īstenojām “Ādas bumbas” sacensības U-13 un U-15 vecumu futbolistiem, un šajā ziņā jo īpaši vēlos pateikties par atbalstu Mārupes Sporta centram, ar ko sadarbojoties sekmīgi īstenojām visus četrus sacensību posmus.

Ierastā kārtībā aizritēja Latvijas pludmales čempionāts, kur piecu dalībnieču konkurencē uzvarēja “Linden City BSC”. Pateicoties galvenajam atbalstītājam “Erawadee”, mums izdevās panākt gan uzlabojumus organizatoriskajā līmenī, gan rast iespēju samazināt turnīra dalības maksu. Tiesa, šo sacensību norise atstāja skaidru sajūtu, ka Latvijā paliek mazāk cilvēku, tostarp arī futbolistu. Par vienu komandu mazāk regulārajā čempionātā, sarucis dalībnieku sastāvs arī Jūrmalas pludmales futbola kausa izcīņā. Tamlīdzīga tendence vērojama arī pārējās amatieru sacensībās, jo īpaši aizvadītajā vasarā. Uz jaunatnes un bērnu futbolu gan šādas izmaiņas neattiecas – Rīgas Futbola svētkos, ko RFF organizēja “Elektrum” Olimpiskajā centrā septembra izskaņā, piedalījās 45 komandas, kas vēl reizi apliecina bērnu futbola popularitāti. Šādu aktivitāti rīkojām jau piekto gadu un nav šaubu, ka arī nākamajā rudenī iesākto tradīciju turpināsim.

Intervijā pirms pusgada minēji federācijas vēl aktīvāku iesaisti korporatīvo turnīru organizēšanā. Kas šajā ziņā paveikts un kas vēl tiek plānots?

Lai varētu īstenot to, ka visas RFF organizētās jaunatnes sacensības ir bezmaksas, korporatīvo turnīru organizēšana ir ļoti būtiska. Vasarā īstenojām jau tradicionālo pludmales futbola turnīru IT uzņēmumiem, pārceļot norises vietu no Ķīpsalas uz Jūrmalu, jo Ķīpsalas laukums šobrīd nav labākajā stāvoklī. Dalībnieku skaits varbūt nebija tik liels, tomēr mums izdevās sasniegt galveno mērķi – daļu turnīrā iegūtos līdzekļus novirzīt kādam no sociālajiem projektiem. Ja pēc pavasara loģistikas uzņēmumu turnīra ar biļetēm uz Latvijas nacionālās izlases spēli varējām apdāvināt Rīgas Rīnūžu vidusskolu, tad pēc vasaras IT sacensībām līdzīgā veidā spējām iepriecināt Rīgas 71. vidusskolu. Tieši šīs abas mācību iestādes visaktīvāk līdzdarbojas pilnīgi visās skolu futbola aktivitātēs.

Gaidāmajā ziemā RFF ierastā banku čempionāta vietā, plāno organizēt Latvijas korporatīvo čempionātu, uzaicinot gan banku, gan IT, loģistikas un citu nozīmīgu uzņēmumu vienības. Šajā ziņā esam uzsākuši sadarbību ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, kas ikdienā uztur saziņu ar vairāk nekā 30 tūkstošiem uzņēmumu. Plānojam piesaistīt sacensībām vismaz desmit komandas, nākotnē to attīstot pēc spēku samēra dažādās līgās.

Kādas vēl RFF aktivitātes plānotas ziemas un nākamā pavasara periodā?

Šobrīd ar 24 komandu dalību rit tradicionālais ziemas telpu futbola čempionāts. Dalībnieku skaits ir mazinājies, un tas vēlreiz norāda uz problēmām amatieru futbolā. Apzināti pieņēmām lēmumu neorganizēt Elites līgu, lai tādā veidā neatņemtu komandas Latvijas 1.līgas čempionātam, kur vairāk nekā puse dalībnieču pārstāv Rīgu. Reģionos komandu iztrūkums jūtams vēl būtiskāk.

Bez jau minētā korporatīvā turnīra organizēsim trīs atsevišķas kausa izcīņas – bankām, IT sektoram un loģistikas uzņēmumiem (dodot iespēju startēt arī tām komandām, kas dažādu iemeslu dēļ nepiedalīsies regulārajā čempionātā). Ziemassvētku periodā Salaspilī trešo reizi plānojam sieviešu telpu futbola turnīru, līdzīgi kā pērn arī veterānu sacensības, bet pirmo reizi – studentu pasākumu. Visas šīs sacensības būs atklātas, kas nozīmē, ka varēs pieteikties ne tikai Rīgas komandas. Veterānu turnīram jau tagad ir izrādīta interese no Igaunijas un Lietuvas komandām.

Nav skaidri saprotams vai nākamajā gadā organizēsim ierastās jauniešu sacensības futbolā telpās, jo līdz galam nav skaidrs vai LFF šis projekts ir interesants. Pieņemu, ka līdz decembrim iegūsim skaidrus norādījumus par to vai turnīrs turpinās pastāvēt. Savukārt Latvijas Telpu futbola asociācija (LTFA) noteikti organizēs telpu futbolu jaunatnes komandām, tāpēc jebkurā gadījumā Rīgas klubiem būs sacensību iespējas telpās šajā ziemā.

Runājot par ziemas periodu, vēlos izcelt RFF 25 gadu un Futbola Turnīru asociācijas (FTA) 15 gadu pastāvēšanas jubilejas atzīmēšanu decembrī. Ir plānots šo pasākumu atzīmēt vēl plašākā kompānijā, nekā parasti, apvienojot ar ikgadējo Ziemassvētku pasākumu.

Marta beigās plānots ikgadējais RFF kongress, tādēļ janvārī un februārī līdzīgi kā pirms gada plānoju tikšanos ar katru no organizācijas biedriem, lai saprastu, kas šajā laika periodā ir mainījies un kādas futbola prioritātes izvirzītas nākotnes periodam. Tāpat tuvāko mēnešu laikā ļoti ceru uz tikšanos ar Rīgas pašvaldību, ko līdz šim nebija izdevies īstenot. Ir daudz jautājumu par infrastruktūras pieejamību, ņemot vērā sporta zāļu sadārdzinājumu pirms diviem gadiem. Būtu ideāli, ja varētu organizēt pašvaldības pārstāvju tikšanos ar Rīgas klubiem klātienē.

Pēdējā laikā ap futbolu Latvijā virmo ļoti daudz negāciju. Kas būtu darāms, lai šo tendenci mazinātu?

Jau iepriekšējā intervijā teicu, ka tikai ar visas futbola sabiedrības kopīgu un čaklu darbu iespējams panākt pozitīvas izmaiņas. Aicinu visu Rīgas un arī Latvijas futbola sabiedrību mazāk kritizēt, bet rādīt paraugu ar paveiktajiem darbiem. Tieši darbiem nevis vārdiem. Mums visiem jāmācās saskatīt pozitīvais, kas notiek pašmāju futbolā, nevis tikai fokusēties uz problēmu esamību. Varam mācīties no bērniem, kuri futbolā saskata tikai pozitīvo – par to liecina futbola lielā popularitāte vecumā līdz 12 gadiem, kur galvaspilsētā darbojas vairāk nekā 30 klubi. Problēma šobrīd ir nevis piesaistīt bērnus futbolam, bet gan noturēt pēc šī vecuma sasniegšanas, jo trūkst attiecīgā infrastruktūra, pietiekošs skaits kvalificētu treneru.

Tāpat aktuāls ir jautājums par tiem jauniešiem, kuri nenoturas elites futbolā un nekļūst par konkurētspējīgiem spēlētājiem. Šajā ziņā mēs kopā ar LFF varam piedāvāt jau minēto “Ādas bumbas” turnīru, kā arī tagad esam izstrādājuši speciālu programmu “Karjeras ceļš futbolā”, lai darītu futbola sabiedrībai zināmu, ka futbols nebeidzas ar spēlēšanas pārtraukšanu un ka iespējas sasniegt virsotnes futbolā nebeidzas ar izsvītrošanu no elites grupas – ir ļoti daudz un dažādu citu iespēju palikt futbola nozarē, piemēram, kļūstot par brīvprātīgo darbinieku un tad ar laiku par apmaksātu speciālistu.

pdf Karjeras ceļš futbolā

RFF sadarbības partneri / ģenerālsponsori un tehniskie atbalstītāji / partneri


Stratēģiskie sadarbības partneri
lff logo
ltrk logo
rigas dome logo
logo arena n
fta logo

Partneri
        lerona logo

Ģenerālsponsori un tehniskie atbalstītāji

synottip-logo
 
adidas logo
komanda-2020
 
erawadee logo strong apsardze logo

Partneri
    lerona logo    

Partneri

friends bar logo
everest logo 2020
pantone logo mercure logo beerhouse logo 2019
eskimos logo 2020
luna group 2020
go-logo
realquest logo oleary logo

Partneri
    lerona logo