LIVE Programma

DatumsLaiksNosaukumsNorises vieta
eskimos banner 2020

Aizvadītajā nedēļā – 20. un 21.aprīlī – “Elektrum” Olimpiskajā centrā Rīgā uz sintētiskā seguma futbola laukuma risinājās Rīgas Futbola federācijas (RFF) organizētais un Futbola turnīru asociācijas (FTA), Latvijas Futbola federācijas un Latvijas Augstskolu Sporta savienības (LASS) atbalstītais Latvijas Universiādes posms minifutbolā (7 pret 7). Kungu konkurencē starp 12 dalībniecēm pārākā izrādījās Rīgas Tehniskās universitātes komanda, kamēr dāmu sacensībās triumfēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA).

Sestdien notikušajā vīru turnīrā 12 dalībnieces priekšsacīkšu etapā tika sadalītas četrās apakšgrupās pa trim katrā. Visu četru grupu uzvarētājas automātiski nodrošināja ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu, kamēr otro un trešo pozīciju ieguvējām nācās “play-off” stadiju sākt no astotdaļfināla kārtas.

Grupu turnīra stadijā maksimāli iespējamos sešus punktus jeb divas uzvaras izdevās izcīnīt Daugavpils Universitātes (DU) un Latvijas Universitātes (LU) vienībām. DU komanda B apakšgrupas ietvaros ar rezultātu 2:0 pieveica Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas (NAA) vienību, bet ar 2:1 – Banku augstskolu (BA). Tikmēr LU studenti D grupas cīņās ar identisku 2:0 pārsvaru apliecināja savu pārākumu dueļos ar Ventspils Augstskolu (VeA) un Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA), līdzīgi kā DU garantējot tūlītēju ceļazīmi uz sacensību ceturtdaļfināla stadiju.

Universiādes priekšsacīkšu turnīra A apakšgrupā tehnisku iemeslu dēļ sastāvu nespēja pulcēt Rīgas Aeronavigācijas institūts (RAI), kā rezultātā pirmās vietas liktenis izšķīrās mačā starp Transporta un sakaru institūtu (TSI) un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolu “RISEBA” (RISEBA), kur pārāka ar 2:0 bija pirmā. Savukārt D grupā pa četriem punktiem savāca gan nākamā čempione RTU, gan pērnās sezonas uzvarētāja LSPA, kuras savā starpā cīnījās neizšķirti 3:3. Labākas vārtu attiecības dēļ (“+2” pret “+1”) tiešo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu nopelnīja RTU, kamēr LSPA sacensības nācās turpināt no astotdaļfināla kārtas.

Izslēgšanas cīņu pirmajā stadijā spraigākais mačs izvērtās starp RISEBA un BA, kur pamatlaikā vārti gūti netika, bet “pendeļu” sērijā ar 3:1 triumfēja RISEBA. Astotdaļfināla ietvaros LSPA lika kapitulēt RTA (3:0), VeA ar 6:1 pārliecinoši  sagrāva Rīgas Ekonomikas augstskolu (SSE), bet NAA līdz ar RAI izstāšanos no turnīra ceturtdaļfinālā iekļuva pateicoties tehniskajai uzvarai.

Ceturtdaļfināla ietvaros savas pilnvaras nolika pērnās sezonas čempione LSPA, atzīstot DU pārākumu (1:2), izstājās arī savu apakšgrupu uzvarētājas TSI un LU (attiecīgi 0:3 pret VeA un 0:1 pret RISEBA), kamēr RTU kaldināja panākumu pret NAA – 2:0.

Jāpiebilst, ka topošā zelta godalgu ieguvēja izslēgšanas cīņu stadijā ne reizi vairs neielaida bumbu savos vārtos, pusfinālā ar 2:0 pieveicot RISEBA, bet fināla mačā ar identisku gala rezultātu arī VeA, kas cīņā par vietu finālā iepriekš pārspēja DU (1:0). Daugavpilieši par neveiksmi pusfinālā reabilitējās “bronzas” mačā, kur ar 1:0 pārspēja RISEBA.

Uzreiz pēc turnīra risinājās laureātu apbalvošanu, kur svinīgi sveikti tika arī labākie sacensību dalībnieki dažādās individuālajās nominācijās. Tā par labāko vārtsargu tika atzīts Uldis Raups (DU), vērtīgākā spēlētāja balvu ieguva Ģlebs Zavjalovs (RTU), labākā menedžera titulu nopelnīja Gļebs Kozlovskis (RISEBA), kamēr kā trāpīgākais turnīra “snaiperis” organizatoru atzinību izpelnījās piecus vārtus guvušais Dmitrijs Kovaļovs (VeA).

Dāmu turnīrā, kas Universiādes ietvaros risinājās dienu iepriekš, bet kopumā trešo reizi, līdzīgi kā pērn triumfēja LSPA meitenes. Četru dalībnieču sacensībās LSPA ieguva maksimāli iespējamos deviņus punktus, ar 6:0 pārspējot LU, kā arī triumfējot dueļos ar RSU (2:0) un no pārējām augstskolām izveidoto “MIX” izlasi (5:1).

Ar uzvarām pret LU (4:0) un “MIX” (6:0) otrās vietas sasniegšanai gana bija RSU vienībai, kamēr “MIX” futbolistes savu vienīgo panākumu guva pret LU (3:1), tādējādi ierindojoties kopvērtējuma tabulas trešajā pozīcijā.
Sieviešu turnīra individuālajās nominācijās labākās spēlētājas godu izpelnījās Olga Ševcova (LSPA), par labāko vārtsardzi tika atzīta viņas partnere Krista Engele, kā prasmīgākais menedžeris/treneris tika sveikts Kārlis Vilerušs (LU), bet visvairāk vārtus kopā ar O.Ševcovu guva arī Marita Bjorkuma Gjerde (RSU).

Kā zināms, RFF kopš 2012. gada rudens divreiz gadā organizē kausa izcīņas minifutbolā studentu komandām. To galvenie uzdevumi ir veicināt komunikāciju starp Latvijas koledžām un universitātēm, un to studentiem, popularizēt aktīvu dzīvesveidu un futbolu studenti vidū, kā arī noskaidrot meistarīgākās minifutbola komandas un spēlētājus Latvijas augstskolu vidū.

Pērn pavasarī notikušajā turnīrā abu dzimumu konkurencē uzvaras laurus plūca Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) pārstāvētās vienības.