LIVE Programma

DatumsLaiksNosaukumsNorises vieta
eskimos banner 2020

Sestdien, 2016. gada 24. septembrī, Elektrum Olimpiskā centra jaunajā mākslīgā seguma futbola laukumā Rīgā, Grostonas ielā 6b, piekto gadu risinājās tradicionālais Rīgas Futbola federācijas (RFF) organizētais un Latvijas Futbola federācijas (LFF) atbalstītais studentu minifutbola kausa izcīņas turnīrs (6 pret 6), kurā desmit dalībnieču konkurencē triumfēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) otrā komanda.

Desmit sacensību dalībnieces ar izlozes palīdzību tika sadalītas divās apakšgrupās pa piecām katrā, savukārt pēc priekšsacīkšu etapa divas labākās grupu komandas turpināja cīnīties par godalgotajām vietām pusfinālos, trešo un ceturto pozīciju īpašnieces pēc līdzīga formāta noskaidroja vietu sadalījumu no piektās līdz astotajai, kamēr noslēdzošo pozīciju ieguvējām sacensības bija beigušās.

A apakšgrupas ietvaros spēkiem samērojās Latvijas Jūras akadēmija (LJA), “LSPA 2”, Ventspils Augstskola (VeA), Latvijas Universitāte (LU) un Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), kamēr B grupā izloze kopā saveda “LSPA 1”, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA), Transporta un sakaru institūtu (TSI), Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu (UCAK) un Rīgas Ekonomikas augstskolu (SSE Riga).

Grupu turnīra stadijā A grupā ritēja ļoti spraiga spēkošanās, ko apliecina arī fakts, ka četras vadošās komandas izkārtojās vien trīs punktu intervālā. Visvairāk jeb deviņus punktus savāca “LSPA 2” un “VeA”, kuras četras spēlēs kaldināja pa trim panākumiem un attiecīgi vienā mačā piedzīvoja neveiksmi. Tā kā savstarpējā cīniņā veiksmīgāki ar rezultātu 3:1 izrādījās ventspilnieki viņi arī ieņēma pirmo vietu, savukārt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas otrā vienība pusfinālam kvalificējās kā otra labākā grupas pārstāve. Pa sešiem punktiem savāca “LJA” un “LU”, ieņemot attiecīgi trešo un ceturto pozīciju, savukārt “RSU” punktus gūt tā arī nespēja, piedzīvojot zaudējumus visās četrās spēlēs.

Tikmēr B grupā ar trim panākumiem un vienu neizšķirtu līderes godu iemantoja “RTA”, par punktu apsteidzot “LSPA 1”, līdz ar to kļuva skaidrs, ka pusfināls noritēs ar divu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas pārstāvēto vienību piedalīšanos. Kā trešā labākā komanda apakšgrupā finišēja piecus punktus sakrājusī “SSE”, par punktu mazāk izdevās izcīnīt “UCAK”, bet bešā palika sastāva komplektēšanas problēmu vajātā “TSI” vienība. Pēdējā sāka turnīru ar 1:8 zaudējumu “SSE”, spēlējot divu cilvēku skaitliskajā mazākumā, taču pēcāk papildus sastāva problēmām pievienojās arī savainojumi (otro maču pret “RTA” šī iemesla dēļ neizdevās pabeigt), un “TSI” nācās noslēgt sacensības ārpus konkurences, izmantojot turnīra reglamenta prasībām neatļautu futbolistu un saņemot tehniskos zaudējumus arī divās atlikušajās cīņās.

Pusfināla kārtā ventspilnieki ar rezultātu 3:1 uzveica “LSPA 1”, savukārt “LSPA 2” pēc pamatlaikā piedzīvotā neizšķirta pret “RTA” triumfēja “pendeļu” sērijā – 3:2. Mačā par trešo vietu “LSPA 1” reabilitējās par neveiksmi pusfinālā, sarūgtinot “RTA” (2:0), bet fināla dueļa pamatlaikā vārti gūti netika – arī šeit nācās izpildīt pēcspēles sitienus, kur sportiskā veiksme uzsmaidīja “LSPA 2” (2:0), kas tādējādi otrajā pozīcijā atstāja “VeA”.

Turnīrā par 5.-8. vietu vislabāk sekmējās “LJA”, kas vispirms pusfinālā pieveica “UCAK” (2:1), bet pēcāk ar 4:3 pārspēja arī “LU”, kas līdz ar to palika sestajā vietā. Cīņā par septīto pozīciju “UCAK” ar 3:1 lika kapitulēt “SSE”.

Uzreiz pēc sacensību noslēguma risinājās svinīgā apbalvošanas ceremonija, kur sacensību labākās četras komandas tika sveiktas ar kausiem, bet pirmais trijnieks vēl papildus tiem ar medaļām un speciālo dāvanu no turnīra atbalstītāja fotoskolas “PORTRET.LV” – komandas foto sesiju.

Tāpat ar piemiņas diplomiem tika sveikti visi sacensību spēlētāji, bet komandas – ar kausiem.

Par turnīra labāko vārtu guvēju tika atzīts sešus vārtus guvušais Valērijs Kargaļcevs no “RTA”, bet tikpat reizes sāncenšu vārtsargus sarūgtināja arī Eduards Martins (“LJA”) un Pāvels Lavrentjevs (“LU”). Meistarīgākā vārtsarga godu organizatori atvēlēja vicečempiones “VeA” pārstāvim Tomam Rubezim, par labāko menedžeri/treneri tika atzīts Visvaldis Janelis (“UCAK”), kamēr par vērtīgāko turnīra futbolistu kļuva čempiones “LSPA 2” spēlētājs Bruno Bērziņš.

Kā ziņots, sacensību galvenie uzdevumi ir veicināt komunikāciju starp Latvijas koledžām un universitātēm, un to studentiem, popularizēt aktīvu dzīvesveidu un futbolu studentu vidū, kā arī noskaidrot meistarīgākās minifutbola komandas un spēlētājus no Latvijas augstskolu vidus.

Arī pērnā gada turnīrā septiņu dalībnieču konkurencē uzvaras laurus plūca LSPA vienība.

Vairāk informācijas par studentu sacensībām ir RFF mājaslapā www.riga.lff.lv

excel Turnīra rezultāti

camera icon Dalībnieku foto

camera icon Turnīra foto 1.albums

camera icon Turnīra foto 2.albums

camera icon
Turnīra foto 3.albums

video icon
 Turnīra video

RFF sadarbības partneri / ģenerālsponsori un tehniskie atbalstītāji / partneri


Stratēģiskie sadarbības partneri
 
lff logo
lass logo 2022
rigas dome logo
lidl logo 2024
fta logo

Partneri
          lerona logo

Ģenerālsponsori un tehniskie atbalstītāji

  synottip-logo
 
adidas logo
komanda-2020
 
baltic xl logo strong apsardze logo

Partneri
      lerona logo    

Partneri
 eskimos_logo_2020.jpg
stelpes 2023
pantone logo mezpils logo zelta tels logo

Partneri
    lerona logo