LIVE Programma

DatumsLaiksNosaukumsNorises vieta
eskimos banner 2020

Svētdien, 24. aprīlī, “Elektrum Olimpiskajā centrā” Rīgā notika Latvijas Universiādes posms minifutbolā vīriešu (8x8 formātā) un sieviešu (5x5 formātā) komandām. Kungu konkurencē starp 13 dalībniecēm samērā negaidīti, parādot īstu cīņassparu un sportisko raksturu, uzvaras laurus plūca Rīgas Ekonomikas augstskola (REA vai SSE), kamēr daiļā dzimuma sacensībās labākā izrādījās Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA).

Slikto laikapstākļu dēļ turnīra norises vieta no sākotnēji plānotā RTU stadiona tika pamainīta uz iekštelpām, proti, “Elektrum Olimpisko centru”, tomēr šis fakts nekļuva par šķērsli aizvadīt sacensības, kas izvērtās par vienām no intriģējošākajām un pārsteigumiem bagātākajām pēdējo gadu laikā.

Vīriešu konkurencē 13 dalībnieces priekšsacīkšu etapā tika sadalītas četrās apakšgrupās – trijās pa trim un vienā pa četrām. Visu četru grupu uzvarētājas automātiski nodrošināja ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu, kamēr otro un trešo pozīciju ieguvējām nācās “play-off” stadiju sākt no astotdaļfināla kārtas.

Grupu turnīra etapā jo īpaši jāizceļ Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) komandu veikums, kas priekšsacīkstes pabeidza ar simtprocentīgu bilanci. RTU B apakšgrupā ar rezultātu 4:1 pārliecinoši uzveica gan Transporta un sakaru institūtu (TSI), gan ar 4:0 pārspēja arī Rīgas Starptautisko ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolu (RISEBA).

Tikmēr RSU pirmajā sacensību posmā kļuva par vienīgo dalībnieci, kas ne reizi neielaida bumbu savos vārtos, ar 3:0 un 1:0 D grupā pieveicot attiecīgi Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu (UCAK) un Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU).

Tāpat pirmās vietas savās grupās garantēja Latvijas Universitāte (LU) un nākamā čempione SSE, bet Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija (RTA) A grupā ieņēma noslēdzošo ceturto vietu, kļūstot par vienīgo komandu, kas nekvalificējās izslēgšanas cīņām.

Divos no astotdaļfināla mačiem uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešama pēcspēles “pendeļu” sērija – šādā veidā TSI pēc neizšķirta pamatlaikā (1:1) ar 6:5 pārspēja Daugavpils Universitāti (DU), bet Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledža (UCAK) lika kapitulēt LSPA (0:0 un 2:1). Pārliecinoši līdz ar 5:0 triumfu pār RISEBA ceturtdaļfinālā “iesoļoja” Ventspils Augstskola (VeA), kamēr LLU ar 2:0 handikapu uzveica Rīgas Aeronavigācijas institūtu (RAI).

Ceturtdaļfinālā pārliecinošu veikumu turpināja demonstrēt RTU, kas sagrāva UCAK (6:0), nākamā zelta godalgu ieguvēja SSE ar minimālu handikapu 1:0 lika kapitulēt VeA, bet LU saspringtā cīņā arīdzan ar 1:0 pārspēja LLU. Vēl vienā duelī par ceļazīmi uz pusfinālu pēc neizšķirti aizvadīta pamatlaika (1:1) TSI pēcspēles sitienu sērijā ar 1:0 izrādījās pārāka par RSU.

Studentu minifutbola turnīra pusfinālā tobrīd šķietami neapstādināmā RTU ar rezultātu 2:0 pārspēja LU, bet īstu paraugstundu cīņassparā un komandas iekšējā saliedētībā spēja nodemonstrēt SSE vīri. Pēc nopelnītā noraidījuma, gandrīz puslaiku spēlējot viena vīra skaitliskajā mazākumā, viņi prata pamatlaikā nosargāt neizšķirtu 1:1, bet “pendelēs” ar 1:0 pārspēt TSI.

Un arī tas vēl nebija viss. Fināla maču pret RTU piespriestās viena spēlētāja diskvalifikācijas un traumu dēļ SSE uzsāka viena cilvēka skaitliskajā mazākumā, bet drīz pēc mača sākšanās, savainojumu gūstot vēl vienam futbolistam, palika ar “-2” spēlētājiem laukumā. Lai cik vētraini uzbruka RTU, lai kādus teicamus momentus izveidoja, sportiskās veiksmes trūkums un SSE vārtu vīra Andreja Ļitvinova meistarība liedza viņiem pamatlaikā gūt vārtus, tam noslēdzoties neizšķirti – 0:0. Savukārt pēcspēles sitienu sērijā SSE futbolisti, kuru apņēmības un cīņasspara dēļ Rīgas Futbola federācijas (RFF) prezidents Juris Keišs komandu trāpīgi salīdzināja ar “300 spartiešu karavīriem”, guva virsroku ar rezultātu 1:0.

Arī “mazajā finālā” uzvarētājs pamatlaikā noteikts netika (0:0), “pendelēs” ar 4:3 TSI vienībai pārspējot LU.

Komandu svinīgajā apbalvošanā ar medaļām, diplomiem un RFF sarūpētiem kausiem tika sveiktas ne tikai labākās turnīra dalībnieces, bet arī meistarīgākie spēlētāji dažādās individuālajās nominācijās. Divas no tām ieguva čempione SSE, kuras rindās par labāko vārtsargu tika atzīts A.Ļitvinovs, bet par meistarīgāko pussargu – Edgars Kokins. Par labāko aizsargu organizatori atzina Dmitriju Bučņevu (LU), uzbrucēja tituls šajā nominācijā tika piecus vārtus guvušajam Dmitrijam Teļešam (RTU), labākā menedžera/trenera godu iemantoja Alberts Mhitarjans (RSU), bet par vērtīgāko futbolistu tika atzīts TSI pārstāvis Vasilijs Kapišnikovs.

Tikmēr dāmu turnīrā, kas Universiādes ietvaros risinājās pirmo reizi, trīs dalībnieču konkurencē pēc viena apļa turnīra labākā izrādījās LSPA, kas ar 9:0 uzveica LLU, bet ar 2:1 saspringtā cīņā – RTU. Savukārt RTU pārliecinoši ar 13:0 sagrāva LLU, ieņemot sinhroni vīriešiem otro vietu. Jāpiebilst, ka ceturtā plānotā turnīra dalībniece RSU dažādu apstākļu dēļ šoreiz piedalīties nevarēja.

Dāmu sacensībās par labāko vārtsardzi tika atzīta Dace Marhileviča (LSPA), bet visvairāk vārtus – 10 – guva viņas komandas biedrene Alīna Šilova. Labākā menedžera tituls Markam Dresmanim (LLU), savukārt kā vērtīgākā spēlētāja tika godināta Karīna Lūse (RTU).

Kā zināms, Rīgas Futbola federācija (RFF) kopš 2012. gada rudens divreiz gadā organizē kausa izcīņas minifutbolā studentu komandām. Kopskaitā šīs sacensības notika jau astoto reizi, un līdzīgi kā iepriekšējās sezonās, to galvenie uzdevumi bija veicināt komunikāciju starp Latvijas koledžām un universitātēm, un to studentiem, popularizēt aktīvu dzīvesveidu un futbolu studentu vidū, kā arī noskaidrot meistarīgākās minifutbola komandas un spēlētājus Latvijas augstskolu vidū.

Sadarbībā ar Latvijas Augstskolu Sporta Savienību (LASS) un Latvijas Futbola federāciju (LFF), Universiādes ietvaros notiekošā minifutbola disciplīnu RFF organizēja trešo reizi. Tajā izcīnītie augstskolu punkti iekļuva kopējā Universiādes punktu skaitā.
 
Vīriešu turnīra rezultāti
 
A grupa
 
  Komanda 1 2 3 4 Vārti Punkti Vieta
1 LU   2:0 4:0 0:1 6:1 6 1
2 VeA 0:2   1:0 1:1 2:2 4 3
3 RTA 0:4 0:1   0:0 0:5 1 4
4 DU 1:0 1:1 0:0   2:1 5 2
 
B grupa
 
  Komanda 1 2 3 Vārti Punkti Vieta
1 RTU   4:0 4:1 8:1 6 1
2 TSI 0:4   1:1 1:5 1 3
3 RISEBA 1:4 1:1   2:5 1 2
 
C grupa
 
  Komanda 1 2 3 Vārti Punkti Vieta
1 LSPA   3:1 1:1 4:2 4 2
2 RAI 1:3   0:4 1:7 0 3
3 SSE 1:1 4:0   5:1 4 1
 
D grupa
 
  Komanda 1 2 3 Vārti Punkti Vieta
1 RSU   3:0 1:0 4:0 6 1
2 UCAK 0:3   0:5 0:8 0 3
3 LLU 0:1 5:0   5:1 3 2
 
Sieviešu turnīra rezultāti
 
  Komanda 1 2 3 Vārti Punkti Vieta
1 RTU   13:0 1:2 8:1 3 2
2 LLU 0:13   0:9 1:5 0 3
3 LSPA 2:1 9:0   2:5 6 1
 
 
 
 

RFF sadarbības partneri / ģenerālsponsori un tehniskie atbalstītāji / partneri


Stratēģiskie sadarbības partneri
 
lff logo
lass logo 2022
rigas dome logo
lidl logo 2024
fta logo

Partneri
          lerona logo

Ģenerālsponsori un tehniskie atbalstītāji

  synottip-logo
 
adidas logo
komanda-2020
 
baltic xl logo strong apsardze logo

Partneri
      lerona logo    

Partneri
 eskimos_logo_2020.jpg
stelpes 2023
pantone logo mezpils logo zelta tels logo

Partneri
    lerona logo